Byty a garáže
Domy
Chaty a chalupy
Komerční objekty
Pozemky, zahrady

Aktuální nabídka

Pronájem novostavby bytu 2+kk s velkou lodžií - Prostějov - Krasická ul.
NOVINKA!
CENA: 11.500 Kč/měsíc vč. inkasa
Prodej cihlového bytu uprostřed zahrady s garáží - Prostějov - Šlikova ul.
NOVINKA!
CENA: 4.199.000 Kč
Pronájem nového bytu 2+kk v novostavbě bytového domu - Prostějov - ul. J. B. Pecky
NOVINKA!
CENA: 11.000 Kč/měsíc + inkaso
Pronájem novostavby luxusního zařízeného bytu 3+kk v centru Olomouce - Olomouc - Rokycanova ul.
NOVINKA!
CENA: 21.500,- Kč/měsíc + inkaso
Prodej chaty v chatařské lokalitě Bělecký mlýn - Prostějov - Ptení (Bělecký mlýn)
SLEVA!
CENA: 1.390.000 Kč
HYPOTEČNÍ KALKULAČKA
PRODAT nebo KOUPIT
608 805 659, 775 341 705

Novinky z realitního trhu

Prodej nemovitosti s nájemníky má svá specifika
Při prodeji nemovitosti s nájemníky je důležité, zda je nemovitost alespoň částečně volná nebo je celá obsazená. Jiný je případ prodeje činžovního domu, jiný rodinné vily, nebo pouze jednoho bytu. Každá nemovitost je prodejná, avšak nemovitosti s nájemníky mají jak pro prodávající, tak pro kupující, pravidla, která nelze obejít.
Každá čtvrtá nemovitost je koupena z investičních důvodů
V době krize jsou populárním investičním nástrojem právě nemovitosti. Podle developerů se spekulativní nákupy nemovitostí zvýšily o 23 %. V průměru je každá čtvrtá nemovitost koupena z investičních důvodů a je opět prodána za čtyři roky. Osm z deseti takových zákazníků jsou Češi. Vyplývá to ze Studie developerských společností H1/2021 zpracované analytickou společností CEEC Research s.r.o.
Ministavby se stávají hitem. Kde je můžete postavit bez stavebního povolení?
Malé bydlení se v posledních letech stává fenoménem. Ceny nemovitostí se stále zvyšují a mnoho mladých lidí buď na hypotéku nedosáhne, nebo se nechce nechat svázat na dvacet i více let povinností vyčlenit značnou část svého příjmu na splátky úvěru. Navíc napříč populací a světem je stále oblíbenější nomádský styl života.
Na co si dát pozor, když kupujete dřevostavbu?
Dřevostavba je v mnoha ohledech jiný typ stavby než klasická stavba zděná. Při koupi je třeba ověřit si některé skutečnosti a umět se zeptat na ty správné konkrétní věci. Podstatné bude, zda kupujete dřevostavbu starší, nebo novou, postavenou v pasivním standardu.
Stavba rodinného domu má přesná pravidla. Právě tak druh pozemku, který je pro stavbu určen
Líbí se vám právě tahle louka u lesa? Stačí nabídnout správnou cenu a může být vaše. A pak stavbě vysněného rodinného domu nestojí nic v cestě. Je to ale tak jednoduché?
V čem se změnil za poslední rok pražský realitní trh a jaké změny ještě mohou přijít?
Praha patří k městům pro která je velmi důležitá příjezdová turistika. Sílící počet turistů se v minulých letech výrazně podepsal nejen na tržbách hotelů a restaurací, ale také na trhu s nemovitostmi. Z mnoha bytů se v posledních deseti letech staly ubytovací jednotky. Některým turistům se Praha zalíbila natolik, že si zde pořídili vlastní bydlení. V čem se pražský realitní trh změnil za posledních rok a jaké změny ještě přijdou?
Kdo využil dotace z programu Covid Nájemné či Covid Ubytování je bude muset zdanit
AKTUALIZOVÁNO - Blíží se termín pro podání žádostí o dotaci z programu Covid Nájemné a Covid Ubytován, tzv. dotace za neobsazené pokoje. Ten, kdo využil dotace z programu Covid Nájemné či Covid Ubytování bude muset dotaci zdanit daní z příjmů.
JH Reality JH RealityVítáme Vás na našich internetových stránkách Realitní kanceláře JH Reality. Na trhu s nemovitostmi působíme již od roku 1992. Realitní kancelář zajišťuje prodej a pronájem nemovitostí, družstevních bytů, prodej bytů v osobním vlastnictví, pronájmy, správu pronajatých bytů a nemovitostí a s tím související veškerý právní servis.