Byty a garáže
Domy
Chaty a chalupy
Komerční objekty
Pozemky, zahrady

Aktuální nabídka

Pronájem kanceláře v obchodní galerii na pěší zóně - Prostějov - Prostějov, Hlaváčkovo nám.
NOVINKA!
CENA: 5.000 Kč + energie 1.500 Kč
Pronájem prostorného bytu 2+1 v centru města - Prostějov - Prostějov, Brněnská ul.
NOVINKA!
CENA: 11.000 Kč/měsíc včetně inkasa
Pronájem zařízeného bytu v klidné části města - Prostějov - Prostějov, ul. Pod Kosířem
NOVINKA!
CENA: 11.000 Kč/měsíc + inkaso
Pronájem příkladně zrekonstruovaného bytu 2+1 - Prostějov - Milíčova ul.
NOVINKA!
CENA: 10.000 Kč/měsíc + inkaso
Prodej cihlového bytu 2+1 v centru Prostějova - Prostějov - ul. Podjezd
SLEVA!
CENA: 1.790.000 Kč
HYPOTEČNÍ KALKULAČKA
PRODAT nebo KOUPIT
608 805 659, 775 341 705

Novinky z realitního trhu

Nemovitostí k prodeji není na trhu dostatek. Reality zdražují i v menších městech
Trh s realitami nefunguje pouze ve velkých aglomeracích, významná část realitních transakcí se každý den odehrává také v menších městech. Jak vnímají aktuální vývoj na trhu s nemovitostmi realitní makléři velkých realitních sítí je patrné z mnoha tiskových zpráv, ale jak vidí současný trh menší, rodinné realitní kanceláře?
Příspěvek do fondu oprav. Jaká jsou vaše práva a povinnosti?
Jestliže jste vlastníkem bytu, a tím členem společenství vlastníků jednotek (SVJ), máte své určené povinnosti, mezi něž patří příspěvek do tzv. fondu oprav. Tento příspěvek se podle zákona správně nazývá "zálohy na náklady spojené se správou domu a pozemku".
Vinařské oblasti stále táhnou
Jižní Morava patří dlouhodobě k atraktivním regionům. Dlouhé lány vinic, nadprůměrný počet slunných dnů v roce, dobrá dopravní dostupnost. To jsou jen některé faktory, které výrazně ovlivňují poptávku po nemovitostech v Mikulově a okolí. Mezi kupující nepatří ovšem pouze zájemci o nové bydlení, ale také investoři, kteří své nemovitosti následně pronajímají.
Kolik vám nyní banky půjčí na hypotéku?
Až donedávna ČNB bankám nařizovala, kolik mohou klientům v závislosti na jejich příjmech a hodnotě zastavované nemovitosti půjčit. 1. dubna v reakci na šíření koronaviru ČNB svá doporučení revidovala a bankám výrazně uvolnila ruce. Ty však reagovaly po svém a v některých případech svá interní pravidla pro posuzování příjmů ještě více zpřísnily. Jak je to nyní s posuzováním příjmů prostřednictvím ukazatelů DTI a DSTI a jak velkou část ceny nemovitosti vám banky profinancují?
Zrušení předkupního práva přinese některým spoluvlastníkům nejistotu
Obesílání sousedů s nabídkou na odkup garážového stání, poté tříměsíční čekání na jejich vyjádření. Náročné a mnohdy ubíjející administrativní procesy končí. Od 1. července letošního roku došlo totiž k téměř úplnému zrušení předkupního práva, vrátit by se mělo do stavu před rokem 2018.
Koupit a opravit, nebo bourat a stavět?
Staré stavby mají svůj genius loci. Většinou jsou dobře začleněny do okolní zástavby. Pokud takový rodinný dům koupíte, rozhodnutí, zda dům zbourat a na pozemku postavit nový, se může jevit jako výhodnější, rychlejší a levnější řešení. Na druhou stranu zachování původní stavby má také své výhody.
Kupujete nebo prodáváte nemovitost? Zvolte správnou úschovu peněz
Mezi nejdůležitější změny v pravidlech poskytování realitních služeb patří regulace úschovy peněz při zprostředkování obchodu s nemovitostmi. Zlepšuje ochranu klientů, a to zvláště v případě úschovy peněz u realitních kanceláří.
JH Reality JH RealityVítáme Vás na našich internetových stránkách Realitní kanceláře JH Reality. Na trhu s nemovitostmi působíme již od roku 1992. Realitní kancelář zajišťuje prodej a pronájem nemovitostí, družstevních bytů, prodej bytů v osobním vlastnictví, pronájmy, správu pronajatých bytů a nemovitostí a s tím související veškerý právní servis.